Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Różnica między blachą ocynkowaną na gorąco a blachą ocynkowaną na zimno
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-21-6117-9339
Skontaktuj się teraz

Różnica między blachą ocynkowaną na gorąco a blachą ocynkowaną na zimno

2021-08-26

Latest company news about Różnica między blachą ocynkowaną na gorąco a blachą ocynkowaną na zimno

W zwykłym obrocie blachami ocynkowanymi najważniejsza jest cynkowanie podstawowe zimnowalcowane, a podłoża gorącowalcowane są stosunkowo rzadkie.Jaka jest zatem różnica między podłożami walcowanymi na gorąco a podłożami zimnowalcowanymi produktami ocynkowanymi?Zróbmy prostą interpretację z następujących aspektów

Koszt

Ponieważ istnieje jeden proces mniej niż podłoże walcowane na zimno, koszt produkcji cynkowania podłoża walcowanego na gorąco jest niższy niż w przypadku walcowania na zimno, głównie ze względu na koszt wyżarzania i koszt walcowania na zimno, a inne procesy są podobne .

Jakość wykonania

Ponieważ podłoże walcowane na gorąco jest tylko trawione i wyżarzane w celu usunięcia zanieczyszczeń powierzchniowych, jego powierzchnia jest stosunkowo szorstka, przyczepność warstwy cynku jest lepsza, a grubość powłoki jest skośna w kierunku 140/140g/m2.Jednak wymiar grubości nie jest tak duży jak w przypadku walcowania na zimno.Ponieważ większość z nich to grube warstwy cynku, grubość warstwy cynku nie jest równomiernie kontrolowana.Różnica we właściwościach mechanicznych jest niewielka, a niektóre właściwości są nawet lepsze niż walcowanie na zimno.

Pole aplikacji

Blacha ocynkowana walcowana na gorąco nie jest tak dobra jak blacha ocynkowana walcowana na zimno ze względu na swoją dokładność wymiarową i jakość powierzchni, a grubość jest grubsza niż blacha ocynkowana walcowana na zimno, dlatego jest często stosowana do elementów konstrukcyjnych o niskich wymaganiach powierzchniowych ale wysokie wymagania dotyczące wytrzymałości i grubości.

Na przykład części konstrukcyjne pralek, lodówek i innych urządzeń gospodarstwa domowego, wewnętrzne części konstrukcyjne samochodów, części konstrukcyjne podwozi samochodowych, karoseria samochodów osobowych, dach, barierki drogowe, stal formowana na zimno itp.

Ponieważ koszt blachy ocynkowanej walcowanej na gorąco jest niski, a wraz z postępem technologii grubość specyfikacji jest coraz większa, a stopień zużycia stopniowo rośnie.

 

Stopień

Popularne gatunki blachy ocynkowanej walcowanej na gorąco to DD51D + Z, HD340LAD + Z, HR340LA, HR420LA, HR550LA itp .;

Blacha ocynkowana walcowana na zimno odpowiada DC51D+Z, HC340LAD+Z, HC340LA, HC420LA, HC550LA itp.;

Istnieje również gatunek, który nie precyzuje, czy jest to podłoże walcowane na zimno, czy na gorąco, takie jak DX51D+Z.Generalnie ten gatunek można uznać za blachę ocynkowaną na gorąco.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

MOBILNY

+86-21-61179338

 

E-MAIL
info@rogosteel.com
sprzedaz@rogosteel.com


STRONA INTERNETOWA

www.rogosteel.com
www.rogochina.com

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Stal galwanizowana Dostawca. Prawa autorskie © 2018-2024 prepaintedgalvanizedsteel.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.